Oferta de formare include un număr de 17 cursuri din domenii de interes pentru antreprenori și manageri. Cursurile de formare vor fi organizate chiar în județul tău sau în județul limitrof pe parcursul a 3 sau 5 zile consecutive sau neconsecutive (în funcție de durata fiecărui curs).

       Costurile deplasării la sesiunea de formare, cheltuielile legate de cazare și masă sunt subvenționate în cadrul proiectului.

Cursuri Septembrie 2019

Inspector Resurse Umane

  • Perioada: 27 – 29 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 17:00
  • Locatie: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Stegaroiu Carina
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 20

*La acest curs se vor asigura: Cazare, catering si materiale de formare

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

INOVARE IN DOMENIUL AUTO: Anticipare nevoi viitoare de competente in domeniul auto

  • Perioada: 23 – 25 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Luni, 23.09.2019: 09:00 – 18:00
    Marti, 24.09.2019: 09:00 – 18:00
    Miercuri, 25.09.2019 – 09:00 – 13:00
  • Locatie: Hotel Club G – Drobeta Turnu Severin
  • Formator: Cristian Belecciu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

* La acest curs se asigura materiale de formare si catering (NU SE ASIGURA CAZARE PENTRU PARTICIPANTI)

Participarea este obligatorie de luni, ora 09:00

Managementul deseurilor

  • Perioada: 20 – 22 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 17:00
  • Locatie: Hotel Olanesti, Olanesti
  • Formator:Anca Tutila
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

* La acest curs participantii vor beneficia de catering si cazare ( 10 camere disponibile).

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

INOVARE IN DOMENIUL AUTO: Anticipare nevoi viitoare de competente in domeniul auto

  • Perioada: 20 – 22 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 17:00
  • Locatie: Hotel Panicel, Rasnov
  • Formator: Cristian Belecciu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 35

* La acest curs participantii vor beneficia de catering si cazare (10 camere disponibile).

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Competente Antreprenoriale

  • Perioada: 13 – 15 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 17:00
  • Locatie: Olanesti, Hotel Olanesti
  • Formator: Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 20

*La acest curs se asigura catering, cazare si decontarea transportului.

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

INOVARE IN DOMENIUL AUTO: Anticipare nevoi viitoare de competente in domeniul auto

  • Perioada: 13 – 15 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 17:00
  • Locatie: Craiova, Hotel Craiovita
  • Formator: Mihai Simion
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

* La acest curs participantii vor beneficia de catering. Cazarea participantilor nu este disponibila la acest curs, care este dedicat participantilor din zona de desfasurare a sesiunii.

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul deseurilor

  • Perioada: 06 – 08 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 17:00
  • Locație: Hotel Craiovita, Craiova

    *La acest curs se asigura catering pentru participanti

  • Formator: Anca Tutila
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul Sanatatii si Securitatii in Munca

  • Perioada: 06 – 08 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 17:00
  • Locație: Hotel Class, Sibiu ;   *La acest curs se asigura cazare si catering pentru participanti
  • Formator: Constantin Popoiu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

INOVARE IN DOMENIUL AUTO: Anticipare nevoi viitoare de competente in domeniul auto

  • Perioada: 06 – 08 septembrie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 17:00
  • Locație: Tg. Mures – Hotel Everest
  • Formator: Radu Tirlea
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 35

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Cursuri Mai 2019

Inspector resurse umane (partea a II-a)

  • Perioada: 17-19 mai 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Simina Taraboanta
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

*La acest curs vor participa cursantii prezenti in perioada 10-12.05.2019

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul Sanatatii si Securitatii in Munca

  • Perioada: 17-19 mai 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Constantin Popoiu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Inspector Resurse Umane (Curs autorizat ANC – partea I)

  • Perioada: 10-12 mai 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Simina Taraboanta
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul deseurilor

  • Perioada: 10-12 mai 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Class, Sibiu
  • Formator: Anca Tutila
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 20

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

INOVARE IN DOMENIUL AUTO: Anticipare nevoi viitoare de competente in domeniul auto

  • Perioada: 10-12 mai 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Craiovita, Craiova
  • Formator: Mihai Simion
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 35

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

INOVARE IN DOMENIUL AUTO: Anticipare nevoi viitoare de competente in domeniul auto

  • Perioada: 03-05 mai 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Odorheiu Secuiesc
  • Formator: Mihai Simion
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 40

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul calitatii

  • Perioada: 03-05 mai 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Anca Tutila
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Metode inovatoare de organizare a muncii

  • Perioada: 03-05 mai 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 19:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Class, Sibiu
  • Formator: Daniela Martoiu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Cursuri Aprilie 2019

Competente digitale (TIC) / Partea a II-a / Curs autorizat ANC

  • Perioada: 19-21 aprilie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Panicel, Rasnov
  • Formator: Simina Taraboanta
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

**Examenul de absolvire va avea loc pe data de 21 aprilie 2019

*Accesul la acest curs il vor avea doar cei care au participat  la Partea I

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul inovarii – noutati in domeniul auto

  • Perioada: 12 – 14 aprilie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Mihai Simion
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul vanzarilor

  • Perioada: 12 – 14 aprilie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Class, Sibiu
  • Formator: Razvan Vergu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul deseurilor

  • Perioada: 05 – 07 aprilie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Anca Tutila
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Management de operatiuni / produs

  • Perioada: 05 – 07 aprilie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Razvan Vergu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Competente digitale (TIC) / Partea  I / Curs autorizat ANC

  • Perioada: 05 – 07 aprilie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Panicel, Rasnov
  • Formator: Simina Taraboanta
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

*Partea a II-a se va desfasura in perioada 12 – 14 aprilie 2019

**Participarea este obligatorie la ambele parti

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Cursuri Martie 2019

Metode inovatoare de organizare a muncii – Management de proiect

  • Perioada: 29-31 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Baile Olanesti,Hotel Olanesti
  • Formator: Daniela Martoiu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul Inovarii – noutati in domeniul auto

  • Perioada: 29-31 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Sara’s Sons, Baile Herculane
  • Formator: Mihai Simion
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 30

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul relatiei cu clientii

  • Perioada: 29-31 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Mercure, Sighisoara
  • Formator: Stefana Miret
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Competente digitale (TIC) / Partea a II-a / Curs autorizat ANC

  • Perioada: 29-31 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Simina Taraboanta
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 12

**Examenul de absolvire va avea loc pe data de 31 martie 2019

*Accesul la acest curs il vor avea doar cei care au participat  la Partea I

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Competente antreprenoriale / Partea a II-a / (curs autorizat ANC)

  • Perioada: 22-24 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Mercure, Sighisoara
  • Formator: Simina Taraboanta si Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 28

*Examenul de absolvire va avea loc pe data de 24 martie 2019

*Accesul la acest curs il vor avea doar cei care au participat  la Partea I

Managementul vanzarilor

  • Perioada: 22-24 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 20:00
    Sambata: 09:00 – 19:00
    Duminica: 09:00 – 16:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Razvan Vergu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Participarea este obligatorie de vineri, orele 14:00

Managementul calitatii

  • Perioada: 15-17 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Anca Tutila
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Competente digitale (TIC) / Partea I / Curs autorizat ANC

  • Perioada: 15-17 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Simina Taraboanta
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

*Partea a II-a a cursului se va desfasura in perioada 29 – 31 martie 2019

**Examenul de absolvire va avea loc pe data de 31 martie 2019

Managementul inovarii – noutati in domeniul auto

  • Perioada: 15-17 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Complex Panicel, Rasnov
  • Formator: Mihai Simion
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Competente antreprenoriale Partea I (curs autorizat ANC)

  • Perioada: 08-10 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Hotel Mercure, Sighisoara
  • Formator: Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 28

*Participarea este obligatorie la ambele parti

Metode inovatoare de organizare a muncii

  • Perioada: 08-10 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Complex Panicel, Rasnov
  • Formator: Daniela Martoiu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Competente antreprenoriale, Partea a II a, (Examen cu evaluatori ANC – 03.03.2019, ora: 17:00)

  • Perioada: 01-03 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: Examen (03 martie 2019)
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator:Simina Taraboanta, Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

*Accesul la acest curs il vor avea doar cei care au participat  la Etapa I

Managementul inovarii – noutati in domeniul auto

  • Perioada: 01-03 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Orar cursuri: Vineri: 14:00 – 18:00 / Sambata: 09:00 – 18:00 / Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Hotel Mercure, Sighisoara
  • Formator: Calin Mihai Simion
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Managementul relatiei cu clientii

  • Perioada: 01-03 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Complex Panicel, Risnov
  • Formator: Stefana Miret
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Cursuri Februarie 2019

Management de operațiuni/produs

  • Perioada: 22-24 februarie 2019
  • Locație: Hotel Mercure Sighisoara
  • Formator: Razvan Vergu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 20-24

Managementul riscurilor

  • Perioada: 22-24 februarie 2019
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 25

Managementul deșeurilor

  • Perioada: 15-17 februarie 2019
  • Locație: Complex Panicel, Râșnov
  • Formator: Anca Tutila
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Metode inovatoare de organizare a muncii

  • Perioada: 15-17 februarie 2019
  • Locație: Hotel Continental, Tg. Mureș
  • Formator: Daniela Martoiu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Competențe Antreprenoriale partea I

  • Perioada: 08-10 februarie 2019
  • Locatie: Hotel Olănești, Baile Olănești
  • Formator: Simina Taraboanta si Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Partea a II a se va desfasura in perioada 2-4 martie 2019

*Participarea este obligatorie la ambele parti

Management Financiar

  • Perioada: 08-10 februarie 2019
  • Locatie: Complex Turistic Panicel, Rașnov
  • Formator: Viorica CUCU
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Marketing Sighișoara

  • Perioada: 02-04 februarie 2019
  • Locatie: Hotel Mercure, Sighișoara
  • Formator: Ștefana MIRET
  • Experți Informare:
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Managementul Riscurilor – Râșnov

  • Perioada: 01-03 februarie 2019
  • Locatie: Complex Turistic Panicel , Râșnov
  • Formator: Bogdan Panait
  • Experti Informare:
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Competente juridice pentru antreprenori – Baile Govora

  • Perioada: 01-03 februarie 2019
  • Locație: Hotel Palace, Băile Govora
  • Formator: Simina TARABOANTA
  • Experti Informare:
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Cursuri Ianuarie 2019

Management Financiar

  • Perioada: 25-27 ianuarie 2019
  • Locatie: Hotel Palace 4*, Baile Govora
  • Formator: Viorica CUCU
  • Experti Informare: Marius Stanescu, Marius Costea, Bogdan Dimitriu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 21

 Sighisoara

  • Perioada: 25 – 27 ianuarie 2019
  • Locatie: Hotel Mercure Binderbubi 4*, Sighisoara
  • Formator: Simina TARABOANTA
  • Experti Informare: Marius Costea, Arpad Balazs, Cosmin Albu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 21

Marketing

  • Perioada: 25 – 27 ianuarie 2019
  • Locatie: Hotel Palace4*, Baile Govora
  • Formator: Stefana MIRET
  • Experti Informare: Marius Stanescu, Marius Costea, Bogdan Dimitriu, Cosmin Albu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 21

Cursuri Decembrie 2018

1.

  • Perioada: 7-9 decembrie 2018
  • Locatie: Hotel Class 3*, Brezoi (Valea Oltului)
  • Formator: Martoiu Daniela
  • Expert Informare:  Marius Costea, Bogdan Dimitriu, Cosmin Albu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: min 20 – max 24

2.

  • Perioada: 14-16 decembrie 2018
  • Judetele: Mures, Covasna, Harghita, Brasov
  • Locatie: Hotel Mercure Binderbubi, Sighisoara
  • Formator:Martoiu Daniela
  • Expert Informare: Balazs Arpad
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: min 20 – max 24

Managementul deșeurilor

  • Perioada: 7-9 decembrie 2018
  • Judetele: Dolj, Olt, Gorj, Valcea
  • Locatie: Hotel Diana 3*, Baile Herculane
  • Formator: Tutila Anca
  • Experti Informare: Marius Stanescu si Bogdan Dimitriu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: min 20 – max 24

Pentu urmatoarele cursuri vom reveni cu detaliile de participare

  • Competențe Antreprenoriale
  • Competențe TIC – digitale
  • Curs specializare pentru Ocupația Inspector/ Manager Resurse Umane
  • Managementul inovării – noutăți în domeniul auto
  • Management de operațiuni/produs
  • Managementul vânzărilor
  • Managementul relațiilor cu clienții
  • Managementul securității și sănătății în muncă
  • Anticipare nevoi viitoare de competențe în domeniul auto – de formare a personalului din service-uri și distribuitori componente
  • Metode inovatoare de organizare a muncii, inclusiv în vederea inserției profesionale a persoanelor defavorizate