Oferta de formare include un număr de 17 cursuri din domenii de interes pentru antreprenori și manageri. Cursurile de formare vor fi organizate chiar în județul tău sau în județul limitrof pe parcursul a 3 sau 5 zile consecutive sau neconsecutive (în funcție de durata fiecărui curs).

       Costurile deplasării la sesiunea de formare, cheltuielile legate de cazare și masă sunt subvenționate în cadrul proiectului.

CURSURI 01 – 03 MARTIE 2019

Competente antreprenoriale, Partea a II a, (Examen cu evaluatori ANC duminica: 17:00)

  • Perioada: 01-03 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator:Simina Taraboanta, Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

*Accesul la acest curs il vor avea doar cei care au participat  la Etapa I

Managementul inovarii – noutati in domeniul auto

  • Perioada: 01-03 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Orar cursuri: Vineri: 14:00 – 18:00 / Sambata: 09:00 – 18:00 / Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Hotel Mercure, Sighisoara
  • Formator: Calin Mihai Simion
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Managementul relatiei cu clientii

  • Perioada: 01-03 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Complex Panicel, Risnov
  • Formator: Stefana Miret
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

CURSURI 08 – 10 MARTIE 2019

Competente antreprenoriale Partea I (curs autorizat ANC)

  • Perioada: 08-10 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Hotel Mercure, Sighisoara
  • Formator: Chicioreanu Mihail Gabriel
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

*Participarea este obligatorie la ambele parti

Management de operatiuni/produs

  • Perioada: 08-10 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Ravan Vergu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Metode inovatoare de organizare a muncii

  • Perioada: 08-10 martie 2019
  • Orar cursuri:
    Vineri: 14:00 – 18:00
    Sambata: 09:00 – 18:00
    Duminica: 09:00 – 18:00
  • Locație: Complex Panicel, Rasnov
  • Formator: Daniela Martoiu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Cursuri Februarie 2019

Management de operațiuni/produs

  • Perioada: 22-24 februarie 2019
  • Locație: Hotel Mercure Sighisoara
  • Formator: Razvan Vergu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 20-24

Managementul riscurilor

  • Perioada: 22-24 februarie 2019
  • Locație: Hotel Olanesti, Baile Olanesti
  • Formator: Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 25

Managementul deșeurilor

  • Perioada: 15-17 februarie 2019
  • Locație: Complex Panicel, Râșnov
  • Formator: Anca Tutila
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Metode inovatoare de organizare a muncii

  • Perioada: 15-17 februarie 2019
  • Locație: Hotel Continental, Tg. Mureș
  • Formator: Daniela Martoiu
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Competențe Antreprenoriale partea I

  • Perioada: 08-10 februarie 2019
  • Locatie: Hotel Olănești, Baile Olănești
  • Formator: Simina Taraboanta si Bogdan Panait
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Partea a II a se va desfasura in perioada 2-4 martie 2019

*Participarea este obligatorie la ambele parti

Management Financiar

  • Perioada: 08-10 februarie 2019
  • Locatie: Complex Turistic Panicel, Rașnov
  • Formator: Viorica CUCU
  • Experti Informare: Arpad Balazs, Marius Costea, Cosmin Albu, Bogdan Dimitriu, Marius Stanescu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Marketing Sighișoara

  • Perioada: 02-04 februarie 2019
  • Locatie: Hotel Mercure, Sighișoara
  • Formator: Ștefana MIRET
  • Experți Informare:
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Managementul Riscurilor – Râșnov

  • Perioada: 01-03 februarie 2019
  • Locatie: Complex Turistic Panicel , Râșnov
  • Formator: Bogdan Panait
  • Experti Informare:
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Competente juridice pentru antreprenori – Baile Govora

  • Perioada: 01-03 februarie 2019
  • Locație: Hotel Palace, Băile Govora
  • Formator: Simina TARABOANTA
  • Experti Informare:
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 24

Cursuri Ianuarie 2019

Management Financiar

  • Perioada: 25-27 ianuarie 2019
  • Locatie: Hotel Palace 4*, Baile Govora
  • Formator: Viorica CUCU
  • Experti Informare: Marius Stanescu, Marius Costea, Bogdan Dimitriu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 21

 Sighisoara

  • Perioada: 25 – 27 ianuarie 2019
  • Locatie: Hotel Mercure Binderbubi 4*, Sighisoara
  • Formator: Simina TARABOANTA
  • Experti Informare: Marius Costea, Arpad Balazs, Cosmin Albu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 21

Marketing

  • Perioada: 25 – 27 ianuarie 2019
  • Locatie: Hotel Palace4*, Baile Govora
  • Formator: Stefana MIRET
  • Experti Informare: Marius Stanescu, Marius Costea, Bogdan Dimitriu, Cosmin Albu, Sorin Ivanescu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: 21

Cursuri Decembrie 2018

1.

  • Perioada: 7-9 decembrie 2018
  • Locatie: Hotel Class 3*, Brezoi (Valea Oltului)
  • Formator: Martoiu Daniela
  • Expert Informare:  Marius Costea, Bogdan Dimitriu, Cosmin Albu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: min 20 – max 24

2.

  • Perioada: 14-16 decembrie 2018
  • Judetele: Mures, Covasna, Harghita, Brasov
  • Locatie: Hotel Mercure Binderbubi, Sighisoara
  • Formator:Martoiu Daniela
  • Expert Informare: Balazs Arpad
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: min 20 – max 24

Managementul deșeurilor

  • Perioada: 7-9 decembrie 2018
  • Judetele: Dolj, Olt, Gorj, Valcea
  • Locatie: Hotel Diana 3*, Baile Herculane
  • Formator: Tutila Anca
  • Experti Informare: Marius Stanescu si Bogdan Dimitriu
  • Cursanti din regiunile Centru si Sud-Vest Oltenia
  • Nr. cursanti: min 20 – max 24

Pentu urmatoarele cursuri vom reveni cu detaliile de participare

  • Competențe Antreprenoriale
  • Competențe TIC – digitale
  • Curs specializare pentru Ocupația Inspector/ Manager Resurse Umane
  • Managementul inovării – noutăți în domeniul auto
  • Management de operațiuni/produs
  • Managementul vânzărilor
  • Managementul relațiilor cu clienții
  • Managementul securității și sănătății în muncă
  • Anticipare nevoi viitoare de competențe în domeniul auto – de formare a personalului din service-uri și distribuitori componente
  • Metode inovatoare de organizare a muncii, inclusiv în vederea inserției profesionale a persoanelor defavorizate